התמחות באקלים-אטמוספרה-אוקיינוגרפיה (א.א.א.)

ההתמחות ב-א.א.א. עוסקת בהבנה של תהליכי האקלים בכדור הארץ ובשני האלמנטים המרכזיים המשותפים בקביעת האקלים – האטמוספרה והאוקיינוסים – ויחסי הגומלין ביניהם. תכנית הלימודים כוללת קורסים בנושאים שונים וכן התנסות במעבדה ובהפלגות מחקר. 

במסגרת התכנית לומדים על תהליכים פיזיקליים וכימיים הקשורים להרכבו של האוויר באטמוספרה ולתנועתו, על תהליכי התפתחות עננים והמטרת משקעים, על תנועת האוויר באטמוספרה ועל תנועת המים באוקיינוסים. תחומים נוספים הנלמדים הם: כימיה אטמוספרית, המחזוריות של פחמן דו-חמצני, מעברי קרינה באטמוספרה ומדידות מלוויינים, זרמים וגלים באוקיינוסים, שימוש במודלים נומריים לחיזוי מזג האוויר והאקלים ועוד.

חלק מבוגרי ההתמחות ימשיכו לתארים מתקדמים באוקיינוגרפיה או במדעי האטמוספרה, בעוד אחרים יבחרו להשתלב בגופים ממשלתיים או בחברות העוסקות במגוון שנושאים, כגון זיהום אוויר והפקת משאבי ים.

 

לפרטים נוספים ופירוט הקורסים במסלול אא"א באתר הפקולטה למדעי הטבע

 

שימו לב- אנו ממליצים להשתתף בקורס הכנה משולב ומקוצר לקורסי המבוא בכימיה, מתמטיקה ופיסיקה קורס זה מומלץ מאוד לכל מי שנבחן בבגרות ב-3 יחידות לימוד במתמטיקה, או נבחן ב-4 יחידות לימוד במתמטיקה וקיבל ציון מתחת ל-85, או למד 5 יחידות לימוד במתמטיקה וקיבל מתחת ל-80.

 מעבר לאתר החוג

.