מכינה בכימיה ומתמטיקה

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתקיים קורס הכנה משולב ומקוצר לקורסי המבוא בכימיה, מתמטיקה ופיסיקה הנדרשים בשנה א במסלולים השונים במדעי כדור הארץ. הקורס מיועד לתלמידים המתקבלים לשנה א' בחוגים כימיה, מדעי כדור הארץ, מדעי הסביבה ולתוכניות  הלימודים המשולבות: מדעי הכימיה והביולוגיה וכימיה – פיסיקה.

 היקף הקורס הוא כ- 56 שעות בכימיה וכ- 46 שעות במתמטיקה. בנוסף, הקורס כולל הנחיה והדרכה ראשונית בכתיבת דוחות מעבדה.

מטרת הקורס להקנות את הכלים הבסיסיים ביותר בכימיה לתלמידים אשר לא למדו כימיה בתיכון ולריענון הידע לאותם אשר למדו כימיה לפני זמן רב ומעוניינים בכך. מטרה חשובה נוספת של הקורס היא ריענון הרקע המתמטי של התלמידים לקראת שנת הלימודים ובזאת הכנתם לקורסי המתמטיקה והפיסיקה הנלמדים בשנה הראשונה.

קורס זה מומלץ מאוד לכל מי שנבחן בבגרות ב-3 יחידות לימוד במתמטיקה, או נבחן ב-4 יחידות לימוד במתמטיקה וקיבל ציון מתחת ל-85, או למד 5 יחידות לימוד במתמטיקה וקיבל מתחת ל-80.

קורסי המתמטיקה, פיסיקה וכימיה בשנה הראשונה ללימודים מבוססים על הידע שנלמד ב- 5 יחידות מתמטיקה. זוהי הזדמנות פז הניתנת לסטודנטים על מנת להשלים את החומר החסר לקראת שנת הלימודים האקדמית, ולשפר את סיכויי הצלחתם בלימודים.ההשתתפות בקורס זה מומלצת מאד על ידי החוג. ניסיון העבר מראה שתלמידים שלמדו את הקורס הצליחו להתמודד בצורה טובה יותר עם הקורסים הרלבנטיים בשנת הלימודים הראשונה.

קישור לאתר המכינה לפרטים נוספים 

יש לעקוב אחרי הפרסומים השונים והמידע לקראת שנת הלימודים הקרובה.

.